Rybná 716/24, Praha 1
720 366 722
info@elektronicka-cigareta.info

Jak vybrat elektronickou cigaretu (e-cigaretu)?

nejnovější elektronická cigareta

Jak vybrat elektronickou cigaretu (e-cigaretu)?

jak vybrat elektronickou cigaretu

Podrobný průvodce výběrem elektronické cigarety (e-cigarety)?

Než přikročíte ke koupi elektronické cigarety, ujasněte si, jak silný jste kuřák a kolik cigaret zhruba za den vykouříte. Podle toho pak zvolíte kapacitu baterie v elektronické cigaretě a počet kusů v sadě.

Vybírat můžete samozřejmě také z nejrůznějších designů a barev elektronických cigaret a široké nabídky jejich náplní podle příchuti a obsahu nikotinu.

All in one elektronické cigarety (e-cigarety) (nerozdělitelné)

Neboli vše v jednom. Nová generace e-cigaret má pevně spojenou žhavicí část s baterií. Doplňování e-liquidu se provádí skrze vrchní plnicí otvor, takže nehrozí žádné protékání náplně k baterii. U all in one e-cigaret je potřeba vyměnit žhavicí část přibližně jednou za 14 dní. 

Klasické elektronické cigarety (e-cigarety) (rozdělitelné)

Klasická konstrukce elektronické cigarety umožňuje oddělit žhavicí část (clearomizér) od baterie. Díky tomu můžete v budoucnu vyměnit jak žhavicí část, tak baterii za jinou podle vašich aktuálních preferencí.

Gripy

Gripy jsou technicky pokročilejší typ e-cigarety s vysokou kapacitou baterie. Některé modely mohou mít baterii vyměnitelnou. Především mají gripy ovládací jednotku, kde si můžete nastavit různé hodnoty vapování, jako například teplotu žhavení, výkon a napětí.

Klasické šlukování (MTL)

Označení MTL pochází z anglického výrazu mouth to lung (pusa-plíce). Je to stejný styl jako při kouření klasických tabákových cigaret. Nejprve se pára vtáhne do úst a poté se vdechne dále do plic. Tento styl kouření umožňuje plně vychutnávat chuť e-liquidů. Na tento způsob kouření nejčastěji přecházejí kuřáci klasických cigaret. 

Přímé vdechování do plic (DL)

Tento způsob vdechování se značí DL podle anglického výrazu direct lung („přímo do plic“). Pára z elektronické cigarety se vtahuje přímo do plic podobným způsobem jako při kouření vodní dýmky. Typy cigaret pro DL styl produkují větší množství páry, a proto se doporučuje pro tento typ kouření kupovat e-liquidy s nižším podílem nikotinu. DL typ kouření je vhodný pro kuřáky, kteří se kromě objemu páry zajímají také o chuť liquidu. Pod tento typ vdechování patří CCH neboli „cloud- chasing“.Tvorba extrémního množství páry (CCH) Pára se vtahuje přímo do plic, cílem tohoto kouření ale není zvyšování hladiny nikotinu v těle, nýbrž vytváření velkého množství páry, kterou následně kuřák vypouští v ozdobných útvarech, například jako kroužky, spirály a tak dále. E-cigarety pro CCH styl mají speciální typ žhavicích hlav či spirálek s nízkým odporem. Náplně pro CCH styl mají vyšší obsah VG báze (tedy rostlinného glycerinu) pro produkci hustší páry.

Baterie

Některé (klasické) modely e-cigaret mají baterie vyměnitelné, jiné modely (all in one) mají baterie vestavěné, které vyměnit nelze. Pokud budete vybírat pro svůj model vyměnitelnou baterii, řiďte se parametry své e-cigarety. 

Základní články pro e-cigarety mají označení 16650, 18350, 18650 a 26650. První dvě číslice označují šířku baterie, následující dvě délku v milimetrech. 

Kapacita neboli výdrž baterie se udává se v mAh (miliampérhodinách). Čím vyšší hodnota, tím déle baterie vydrží. Vyšší kapacita baterie však obvykle znamená i větší rozměry cigarety, a tudíž její méně pohodlné přenášení v kapse.Za standard se považuje baterie s hodnotou 1500 mAh, která by pro průměrného kuřáka měla vydržet jeden den používání, což orientačně odpovídá vykouření 5–10 klasických cigaret denně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *